Wczasy w Pieninach – Szczawnica

Jeśli szukasz miejscowości, w jakiej będziesz mógł spędzić błogo czas, lecz nie znosisz hałasów panujących w modnych miejscach wypoczynkowych, posiadamy dla Ciebie rewelacyjne miejsce.

parki

Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Szczawnica jest jedynym w swoim rodzaju punktem na mapie naszego kraju, z dala od miejskiego gwaru, położonym w Pieninach. Przepiękna okolica zachęca człowieka do aktywnego spędzania każdej chwili. Zdrowe oraz czyste powietrze dodaje sił życiowych i sprawia, że wolniej odczuwamy zmęczenie, z tego powodu że nasze ciało jest efektywniej dotlenione. Szczawnica leży niedaleko granicy ze Słowacją, toteż może zdarzy się wam przekroczyć granicę bezwiednie. Miasteczko jest genialnym bazą wypadową do bardzo wielu atrakcji, jakie jedynie oczekują Ciebie – sprawdź góralskie domki Szczawnica.

Dzisiaj niełatwo jest wyszukać rzeczywiście nietuzinkowy serwis. Jeżeli masz podobny kłopot, to zalecamy tę witrynę. Są w nim zamieszczone ekscytujące wiadomości.

W Szczawnicy odnajdą się kajakarze, w okresie zimowym narciarze i miłośnicy chodzenia po górach. Miłośnicy tradycji góralskiej również odnajdą swe miejsce, gdyż góralskie domki Szczawnica ma licznie stojące. Miasteczko to albowiem jest właśnie kolebką górali sądeckich, jacy do obecnych czasów licznie pasą swoje trzody owiec. Szczawnica szlaki turystyczne posiada niebywale mocno rozbudowane, gdyż sumaryczna ich długość wynosi niemal sześćset kilometrów – czytaj więcej. Samo miasteczko leży blisko Pienińskiego Parku Narodowego, jaki należy do najpiękniejszych parków w naszym kraju. Dyshonorem byłoby nie powiedzieć o znanym uzdrowisku, z którego cała Szczawnica jest dzisiaj znana. Swoisty mikroklimat, powodowany położeniem miasteczka w dolinie rzeki, sprawia że ludzie szybciej oraz efektywniej wracają do zdrowia. Pijalnia wód mineralnych, jaka prosperuje od prawie pięciuset lat zachęca turystów do wypicia odrobiny wód o niebywałych właściwościach leczniczych.

Na pewno każdy Polak odnajdzie w Szczawnicy i pięknych widokach Beskidu Sądeckiego i Pienin coś do czego będzie pragnął wracać. Okolica jest przepełniona dziką zwierzyną, toteż zatRzymując się w pobliżu lasu, można podglądać dzikie zwierzęta wieczorami bez lornetki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*