Podróże kajakowe

Wolny weekend, czy to wiosną, czy latem dobrze jest zaplanować z określonym wyprzedzeniem. Dobrze przygotować się na bardziej aktywne formy odpoczynku. Nie trzeba przy tym konieczne opuszczać kraju, by zafundować sobie świetne wakacje. Spływy kajakowe Pilicą mogą stanowić fenomenalną okazję do sprawdzenia własnych możliwości ,a także miłego spędzenia czasu. Takie spływy kajakowe są szczególnie zalecane tym osobom, które dysponują wolnym weekendem. Jest to doskonała oferta dla ludzi młodych i aktywnych bądź dla uczniów szkół, jak także całych rodzin.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną

Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

Brzegi Pilicy obfitują w niezwykle ciekawe miejsca do biwakowania. Koryto rzeki bywa miejscami bardzo kręte. Duża ilości wysp oraz rozlewisk dodaje Pilicy uroku. Okolice rzeki zaskakują rozlicznymi atrakcjami krajobrazowymi i krajoznawczymi. Najbardziej narażone i najcenniejsze okazy flory oraz fauny podlegają ochronie w ramach Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Na spływy kajakowe Pilicą szczególnie poleca się piękny fragment Maluszyn-Sulejów. To właśnie w Maluszynie zaczyna się dużo spływów. Ich oferty da się odnaleźć w sieci wpisując w wyszukiwarkę wypożyczalnia kajaków Pilica. Weekendowe spływy są organizowane zazwyczaj dla grup. Posiadają plenerowe wieczory integracyjne ,a także ogniska dla uczestników. Przed zwodowaniem kajaków kadra fachowców objaśnia uczestnikom spływu w jaki sposób najbezpieczniej poruszać się po rzece. Odcinki dzienne podczas spływu wynoszą zazwyczaj do około dwudziestu kilometrów. Wypożyczalnia kajaków Pilica oferuje wytrzymałe kajaki, wiosła, kamizelki, jak również opiekę doświadczonych instruktorów wraz ze przeszkolenie kajakowym. W cenę najmu kajaku wlicza się także zazwyczaj pole biwakowe. Sporo wypożyczalni kajaków ma także dodatkowe samochody, które po wcześniejszych ustaleniach, mogą przewieźć grupę uczestników z dworca do miejsca gdzie zaczyna się spływ. Można z wypożyczalni również czasem wypożyczyć namiot.

Doświadczone wypożyczalnie mają również coś dla bardziej doświadczonych kajakarzy, tak zwane spływy traperskie. Są one zaadresowane do tych, którzy nie lubią ograniczeń wynikających z przewożenia bagaży samochodem. Na takiego rodzaju spływie wszystko jest z uczestnikiem w jego kajaku. Takie wyjście pozwala na sporą elastyczność w planowaniu następnych etapów swojej trasy. Można wtedy czasami wybrać także samodzielnie miejsce na biwak. Tego typu spływ jest zwyczajowo dłuższy. Rozmaite etapy codziennych tras mogą wynosić nawet trzydzieści kilometrów. Wysiłek wynagradzają jednak niezapomniane krajobrazy.

Jeśli ten tekst jest według Ciebie wartościowy to sprawdź serwis Ślub w stylu rustykalnym, w którym przeczytasz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Każdy zainteresowany kajakarstwem powinien spróbować tego rodzaju spływu. Można odnaleźć bardziej bogaty w detale opis poszczególnych tras wpisując w sieci zapytanie na przykład kajaki Pilica. Przed wybraniem się na spływ można również zapytać internautów na forach poświęconych kajakarstwu. Nazwać własny post chociażby Pilica Spływ. W ten sposób niewątpliwie uda się uzyskać szereg ważnych porad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*