Gdy w Polsce wciąż jest zimno, powinniśmy uciec na Morze Śródziemne — na Cypr

Każdy z nas marzy już o tym, żeby w końcu zaczęło być cieplej. Zabukujmy więc bilety na samolot do Larnaki.
Pewnie nie każdy z nas słyszał o Larnace, gdyż nie jest to stolica Cypru.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak mamy tam połączenia lotnicze z Polski i już po kilku godzinach mamy możliwość, by cieszyć się słońcem i ładną pogodą. W samym mieście znajduje się ładna promenada wzdłuż plaży oraz kilka ciekawych perełek. Możemy na przykład obejrzeć cerkiew św. Łazarza z IX wieku oraz fort z XVII wieku, który zbudowany został przez Turków. Jednak, jeśli pragniemy na Cyprze być więcej aniżeli cztery dni, to dobrze byłoby, abyśmy wypożyczyli Auto i zwiedzili więcej. Larnaka jest wprost wymarzonym punktem wypadowym. Niedaleko od niej do Nikozji, która jest stolicą wyspy, ale też do miast, które znajdują się na południowym-zachodzie kraju. I tak dla przykładu możemy odwiedzić symboliczne miejsce narodzin bogini Afrodyty — Petra tou Romiou.

Jeśli przedstawiany wątek nieprawdopodobnie Ci odpowiada, to aby zdobyć dodatkowe dane na to zagadnienie, pójdź dalej i wejdź tu.

Jest tu ślicznie. Można podziwiać widoki i skały. Dalej na zachód jest Pafos. Tam warto zwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdziemy ruiny willi oraz niesamowite mozaiki, oraz Grobowce Królewskie. Warto wybrać inną drogę powrotną do Larnaki. Może powinniśmy udać się do środka wyspy. Górski Cypr jest całkowicie inny niż nadmorskie miasta. Tu życie biegnie leniwie w małych wioskach.

W restauracyjkach wypijemy świetną kawę i przekąsimy także smakowite specjały. Tubylcy prawdopodobnie będą się nam przyglądać z zainteresowaniem, gdyż nie przyjeżdża w te rejony zbyt dużo turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*