Ubranie w góry – a więc jak się przyodziać ażeby się czuć komfortowo

Zamierzając wypad w góry, za każdym razem przykładajmy sporą uwagę do faktu, w co się przyodziać. Ubranie w dużej mierze pozwala czuć się komfortowo w rozmaitych warunkach, a w ekstremalnych przypadkach może zdecydować o naszym przeżyciu, toteż warto zastanowić się nad swym strojem.
Kiedy wynajmujemy góralskie domki Szczawnica, przypuszczalnie czeka nas nie jedna górska wyprawa.

sprawdź pełną propozycję pod adresem

Autor: Sludge G
Źródło: http://www.flickr.com
Poprawnie dobrana garderoba sprawi że utrzymamy należytą temperaturę oraz suchość skóry, dodatkowo będzie ona ochraniała przed otarciami a także da nam swobodę ruchu. Pogoda w górach jest dosyć zmienna, w związku z tym najlepszym sposobem odziewania, będzie tak zwany system na cebulkę. Zakładanie wielu warstw ubiorów pozwala nam całkiem szybko dopasować się do środowiska pod względem panujących warunków pogodowych – szlaki turystyczne w Pieninach.https://www.waterfun.pl/ pomosty pływającePlanując nasz strój możesz przyjąć dość prosty schemat warstw: bielizna termoaktywna, warstewka trzymająca temperaturę, warstewka ochraniająca przed wiatrem oraz deszczem.

Pierwsza warstewka to transporter wilgotności. Bielizna termoaktywna, dlatego że właśnie o niej mowa, dzięki własnościom hydrofobowym utrzymuje w suchości naszą skórę, co wpływa pozytywnie na ciepłotę naszego ciała. Wilgoć w kontakcie z naszym ciałem potrafi przyczynić się do wychłodzenia, dlatego za każdym razem należałoby dbać o suchą warstewkę przylegającą do skóry. Wyposażając w odzież spodnią wskazane jest zwracać uwagę z jakich tkanin jest zrobiona.

Stanowczo powinniśmy unikać bawełny, dlatego że długo schnie a mokra traci swoje właściwości izolacyjne. Wierzchnią odzież nabędziesz w każdym turystycznym sklepie. Tak zaopatrzeni możemy wybrać się na szlaki turystyczne Pieniny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*