Co zwiedzać w Szczecinie? Jak zorganizować wypad do tego miasta?

Polska to piękny kraj. Każdy, kto po niej podróżował przyzna, że warto powracać do rejonów, które już się zwiedziło, bo zmieniają się z czasem a także warto zapuścić się tam, gdzie jeszcze nigdy nas nie było, aby przywozić ciekawe wspomnienia. Na wycieczkę po północy Polski dobrze przeznaczyć czas szczególnie wiosną albo latem. Gdy uda nam się trafić na piękną pogodę, można zobaczyć całkiem sporo miejsc w stosunkowo krótkim czasie.

pomnik w Szczecinie

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com

Swoją wycieczkę po północno-zachodniej części kraju dobrze jest zacząć od Szczecina. Miasto to jest jednym z największych i najstarszych miast w Polsce i jest nazwane stolicą Pomorza Zachodniego. Szczecin jest sporym tyglem turystycznym, z wieloma zabytkami, szlakami, trasami spacerowymi. Stanowi także centrum kultury pomorskiego regionu. Na pewno nie będziemy mieć problemu z tym, żeby znaleźć ładny apartament (mieszkania na sprzedaż nad morzem bałtyckim) Szczecin bowiem posiada dużą bazę noclegową i gastronomiczną – . Po wycieczce po samym mieście dobrze jest znaleźć trochę czasu i udać się również w bardzo zielone okolice Szczecina – do puszczy Wkrzańskiej, Bukowej i puszczy Goleniowskiej. Lecz swoją podróż dobrze rozpocząć od Wałów Chrobrego. Można tam podziwiać rozległą panoramę Odry i portu. Przygotowane dla podróżnych tarasy widokowe mają 500 metrów długości i leżą 19 metrów nad poziomem brzegu odrzańskiego. Dodatkowo, w ścisłym centrum Szczecina do obejrzenia i zwiedzenia jest gotycki Stary Ratusz i Muzeum Miasta Szczecina w jednym, Zamek Książąt Pomorskich z czasów renesansu i Brama Królewska – apartamenty w Szczecinie.

rejs po Odrze

Autor: Yadis
Źródło: http://www.flickr.com

Dla lubiących zabytki architektoniczne punktem niemożliwym do pominięcia jest Bazylika archikatedralna pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła. Bardzo nowatorską propozycją są podziemne trasy turystyczne. Można też na Głównym Dworcu PKP w Międzyzdrojach zobaczyć schron z czasów II wojny światowej. Aby mieć wszędzie dosyć niedaleko i być w miejscu dobrze skomunikowanym z okolicą, warto zabukować w centrum miasta pokój albo apartament Międzyzdroje () może być też naszą bazą noclegową do całodniowych wypadów do Niemiec lub całodniowe wyjazdy do okolicznych miast i na wybrzeże.

W samym mieście jest wiele do zobaczenia, lecz Międzyzdrojównie można opuścić bez odbycia rejsu po Odrze i udziału w wycieczce po Międzyodrzu. Można się na nie załapać przez całe wakacje. Jeśli ktoś lubi kajaki, może wybrać się na wyprawy indywidualne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*