Wakeboarding – czyli sport wodny dla odważnych

Wakeboard jest kombinacją snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z fanów wspomnianych dyscyplin powinien więc spróbować swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a bez wątpienia nie będzie rozczarowany.

jezioro

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Tak samo jak narty wodne, podobnie i wakeboard polega na utrzymywaniu się na powierzchni wody na desce wakeboardingowej.

W tym przypadku jednak deska jest jedna, całkowicie jak przy snowboardingu. W zależności od zdolności pływaka (wakeboarder’a) sport hulajnoga wyczynowa ten może być bardzo widowiskowy. Do ciągnięcia wakeboardera użyć można łódź motorową lub wyciąg. W naszym kraju istnieje już parę świetnie działających ośrodków wodnych posiadających na wyposażeniu wyciąg do wakeboardingu. Wakeboard to sport, który można uprawiać zarówno na wodach jeziora, jak i na morzu.

Świeżo upieczony wakeboarder powinien jednakże zdecydowanie zacząć od jeziora, albo sztucznego akwenu przygotowanego specjalnie pod takie sporty. Woda na jeziorze jest bardziej dająca się przewidzieć, a fale mniej okazałe. Dopiero wówczas, gdy nabierzemy już pewnych umiejętności możemy spróbować się z morską falą.

Morze, Jantar

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Żeby zapoczątkować swoją konfrontację z wakeboardingiem wskazane jest kupić właściwy sprzęt, czyli przede wszystkim frapuje nas deska i wakeboard buty. Nie świadczy to, że jesteśmy przymuszeni na wstępie kupić wszystko na własność. Na początek wystarczy wypożyczyć, a potem, gdy już nabierzemy pewności, że jest to sport dla nas spróbujmy zastanowić się nad zakupem własnego. Przeważnie nadmienione już ośrodki wodne mają wypożyczalnie sprzętu. Koszty wyposażenia do wakeboardingu są różne. W zależności od tego, czy postanowimy zakupić sprzęt nowy, czy używany stracimy na zakupy odpowiednio od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Jeżeli w przeszłości nie przytrafiło nam się mieć na sobie narty wodne albo zmierzyć swoich sił na desce snowboardowej lub surfingowej i nie czujemy się zbyt bezpiecznie na samodzielne zdobywanie doświadczenia, możemy zapisać się na kurs wakeboardingu. Kurs da nam szansę w pewny sposób, pod okiem instruktora zapoznać się z fundamentalnymi zasadami tego sportu oraz nauczyć bazowych trików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*