Spływ kajakowy – sport dla odważnych

Jeżeli na myśl o spędzeniu wakacji na leżeniu na piasku ziewasz z nudów zastanów się nad wykorzystaniem lata na aktywny wypoczynek. Możesz pomyśleć o górskiej wędrówce, na przykład przez czternaście dni, od schroniska do schroniska, wchodząc na kolejne szczyty. Można objechać Polskę na rowerze albo autostopem. Można też pomyśleć o innego rodzaju wyzwaniu dla odważnych, jakim mogą być spływy kajakowe.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną

Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

Spływy kajakowe z kaylon.pl organizowane są w naszym kraju najczęściej na Mazurach. To w tych okolicach właśnie jest mnóstwo interesujących rzek. Często pływanie tamtędy związane jest z dodatkowymi uciechami, jak na przykład przenoszenie kajaków przez wielkie pnie drzew, które wpadły do koryta rzeki, przeciskanie się przez wąziutkie dopływy czy spanie pod namiotem w środku lasu. Kajaki na kaylon.pl wymagają świetnej kondycji fizycznej. Kiedy nurt jest szybki i rzeka wzburzona, walka z falami jest trudna, a nie wolno zwyczajnie odłożyć wiosła i liczyć na to, że jakoś to będzie. Nie decydujmy się na spływ, jeśli nie chcemy włożyć w to dużej ilości wysiłku fizycznego.

Warto na spływ wybrać się większą grupą dobrych znajomych. Dobrze jest rozejrzeć się za ludźmi, czy klubami zajmującymi się organizacją spływów, wówczas najzwyczajniej w świecie przybywamy na miejsce, zabieramy sprzęt, kamizelki ratunkowe i plan i nie musimy się martwić takimi sprawami jak choćby wypożyczanie kajaków. Oczywiście musimy zadbać o to żeby wziąć ze sobą namioty, śpiwory i prowiant – wszystko doskonale chronione przed wodą. Powinniśmy wziąć pod uwagę, że zaliczymy wywrotkę i będziemy musieli uratować ekwipunek. Gdy zabezpieczymy go porządnie będziemy mieli pewność, że nasz tymczasowy dom nie będzie wyglądał jak mokra ścierka.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Mamy bardzo konkurencyjne stawki, zatem się nie rozczarujesz!

Spływy kajakowe to fantastyczny sposób na wakacyjny wyjazd. Naturalnie to sport, który wymaga siły, kondycji i bardzo dużo zdrowego rozsądku i odpowiedzialności. Rzeki są nieprzewidywalne i trudne do opanowania, zwykle wystarczy jeden fałszywy ruch i wypadek gwarantowany. Zastanówmy się zatem na spokojnie, czy jesteśmy chętni by porządnie się zmęczyć, ubrudzić, zamoczyć, dać pogryźć komarom i dodatkowo czerpać z tego radość. Wspaniałe krajobrazy, ciche zakątki i poczucie przeżywania czegoś niezwykłego rekompensują niedogodności. Kajaki to doskonały sposób na wakacje! Zatem jedź nad wodę i zdecyduj się na wypożyczanie kajaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*