Jak zaplanować fantastyczną podróż, by nie naruszyć budżetu?

Niezapomniane wycieczki to marzenie wielu z nas. O czym pamiętać, jeśli urządza nas jedynie podróż ekonomiczna?

Jeśli zależy nam na objechaniu Europy wzdłuż i wszerz postawmy na bus do Niemiec czy Czech, zamiast samochodu. Przykładowo bus do Niemiec będzie kosztował dużo taniej niż wyjazd czterema kółkami do Berlina czy Hamburga. Inna sprawa, jeśli jedziemy z paroma innymi osobami. Wtedy koszty benzyny, po podzieleniu na parę głów, będą znacznie przystępniejsze. A co jeśli nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić jazdy innym środkiem komunikacji niż samochód, ale nie mamy ani znajomych, ani przyjaciół, ani najbliższych, którzy chcieliby również wybrać się w podróż? Możemy poszukać towarzyszy na forach internetowych czy portalach społecznościowych – dowiedz się więcej. Zdecydowanie uda nam się znaleźć kogoś, kto ma zbliżone preferencje. Naszą uwagę powinny także zwrócić tanie bilety samolotowe. Te, nabyte odpowiednio wcześniej, mogą nas wynieść nawet tylko parę złotych. Zmiennikiem dla samolotu czy czterech kółek będzie też pociąg.

busy

Autor: The TAS Partnership Ltd
Źródło: http://www.flickr.com

Warto być czujnym. Biura podróży zapewniają sporo wycieczek last minute. Takie alternatywy okażą się rewelacyjne dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na półroczne wycieczki, a są zainteresowane weekendowymi, tygodniowymi czy dwutygodniowymi pobytami w odmiennych miejscach. Zaglądajmy więc często na strony określonych biur turystycznych, a także zaprzyjaźnijmy się z internetowymi porównywarkami wycieczek organizowanych przez różne firmy.

Jeżeli chcemy oszczędzać pieniądze, możemy też rozejrzeć się, na przykład na forach internetowych, czy ktoś przypadkiem nie chce odsprzedać wycieczki, którą nabył jakiś czas temu, gdyż sam nie może jechać.

Zaciekawiły Cię opisy opisane w tym wątku? Jeśli tak, to czytaj także koparka samojezdna analogiczne wiadomości, tyczące się tego sektora. Zachęcamy Cię do przeczytania do następnej strony.

Wtedy bowiem możemy liczyć na atrakcyjną cenę. Oszczędne podróże są związane głównie z przystępnym cenowo noclegiem. Warto mieć na uwadze, że hotel nie zawsze musi być alternatywą najdroższą, wbrew temu co mogłoby się wydawać. Jedną z tańszych opcji będzie zakwaterowanie na kempingu. Tego rodzaju miejsca oferują również domki letniskowe, którymi możemy zastąpić klasyczny namiot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*