Okolice Zakopanego dobrą destynacją na udany wypoczynek? Czy warto wybrać się w Tatry jeżeli chcemy dobrze wypocząć?

Nic tak nie jest w stanie naładować baterii w naszym ciele jak wycieczka na łono natury. Może chodzić o dłuższy wyjazd nad jezioro, nad morze, lub choćby spacer po lesie. Jednak bardzo często wybieramy góry gdy chcemy się w ciekawe miejsce udać. Oprócz oczywistego przebywania na łonie natury, mamy do tego możliwość zachwycania się pięknymi widokami, jakie naładują nas na pewno na długi czas. Od dłuższego już czasu szczególnie popularnym miejscem na przebywanie w górach są Tatry, które przyciągają swym majestatem.

Właśnie z powodu swojej popularności musimy liczyć się ze sporą ilością turystów, którzy przybywają tłumnie w te strony bez względu na porę roku.

nocleg w górach

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Czy zatem opłaca się nadal jeździć w Tatry? Pytanie takie wydaje słuszne dla osób, które cenią sobie spokój. Właśnie dlatego, że trudno jest wypocząć wśród tłumu turystów. Jednak trzeba wiedzieć, że nawet jeżeli zdecydujemy się na apartamenty Zakopane, to niekoniecznie musimy prze cały czas męczyć się w obleganym mieście. Nasza propozycja: kliknij ten link. Dnie i tak spędza się gdzieś na łonie natury. Jednak warto wybierać trasy mniej popularne. Trzeba będzie zakupić dokładną mapę okolic i osobiście wynajdywać własne ścieżki, oczywiście trzymając się oznakowanych traktów. Nie kierujmy się na mocno oblegane trasy jak przykładowo na Morskie Oko albo Kasprowy Wierch.

noclegi w górach

Autor: Els
Źródło: http://www.flickr.com

Spójrzmy na mapę oraz znajdźmy sobie dobrą trasę, jaką będziemy mogli zrobić jednego dnia. Gdy tak zrobimy poczujemy, że znajdujemy się rzeczywiście w górach, otoczeni prze przyrodę.

Nawet jeżeli chodzi o nocleg możemy z powodzeniem zdecydować się na apartamenty Kościelisko gdy nie podoba się nam klimat Zakopanego. Więcej informacji: zobacz apartamenty w Kościelsku. Najlepiej sprawdzić jak wygląda kwestia noclegu w okolicznych wioskach. Wygodnym pomysłem będzie znalezienie noclegu blisko wejścia na szlaki turystyczne, zagwarantuje nam mniejszą ilość ludzi. Często możemy też znaleźć nocleg (rzuć okiem na zakres usług na: noclegi Bydgoszcz od sprawdzonego portalu noclegowego) w prywatnych kwaterach, jakie znajdują się daleko od zgiełku miasta. Możemy upajać się pięknym widokiem na góry i w znacznie większym stopniu doświadczać bliskości z naturą. W tym wypadku na pewno przyda się swój samochód, jakim będziemy mogli dojechać w te wszystkie miejsca, gdzie normalnie nie dojechalibyśmy używając dostępnej komunikacji. W ten sposób można właśnie pozwolić sobie na wynajęcie noclegu w tych różnych trudno dostępnych miejscach, gdzie można zaznać ciszy i spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*