Czemu warto wybrać się w Karkonosze? Jakiego rodzaju atrakcje czekają tam na turystów?

Wędrówki po Sudetach mogą zaoferować multum wspaniałych wrażeń. Ci turyści, którzy pragną ujrzeć ich najpiękniejsze zakątki, koniecznie powinni pojechać Karkonosze. To niezwykłe pasmo górskie, które zachwyca i fascynuje od dawna. Które punkty koniecznie trzeba zobaczyć w czasie pieszej wycieczki? W jakich miejscach czekają na turystów najbardziej wspaniałe atrakcje? Jako najbardziej wysoki szczyt Karkonoszy najbardziej znaczną popularnością cieszy się Śnieżka.

Karkonosze

Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska
Przez jej wierzchołek przechodzi granica między Polską a Czechami, jednak to nie przejście graniczne jest tu największą atrakcją. Zachwyca to bardzo znane Obserwatorium Meteorologiczne, kapliczka św. Wawrzyńca czy gołoborza. Ze szczytu Śnieżki dostrzegalne są cudowne widoki, którymi pierwsi turyści zachwycali się już w szesnastym wieku. Równia pod Śnieżką i Czarna Kopa to kolejne atrakcje, które jesteśmy w stanie ujrzeć podczas wycieczki na Śnieżkę. A gdzie najbardziej korzystnie spędzić nocleg? Na pewno kwatery Karpacz, ale także apartamenty (noclegi na wyspie Uznam) Karkonosze – znacznie więcej zobaczysz na www.

Równie bardzo znanym szczytem jest dla turystów Szrenica. Zimą jej stoki zajmują narciarze, jakich zachęcają idealne warunki, bardzo wręcz perfekcyjnie utrzymane trasy zjazdowe a także nowoczesne wyciągi. Nie brakuje tu również pieszych szlaków, a odpocząć możemy w zlokalizowanym się na szczycie Szrenicy schronisku – link do strony. Niedaleko tego szczytu ulokowane inne interesujące miejsce. To Hala Szrenicka, znana ze schroniska i pięknych widoków. Blisko Szrenicy czekają również popularne Końskie Łby – jedne z najwspanialszych w Karkonoszach skałek o oryginalnym kształcie. Warto podczas wędrówek po tych górach wybrać na wycieczkę, w czasie jakiej będzie można ujrzeć najwspanialsze w Sudetach wodospady: Kamieńczyka oraz Szklarki.

kościółek drewniany w karpaczu

Autor: Ronald Preuß
Źródło: http://www.flickr.com
Karkonosze zadziwiają także polodowcowymi formami. Symbolem tych gór są też Śnieżne Kotły – wspaniałe twory natury, które jesteśmy w stanie podziwiać w czasie wędrówki z Łabskiego Szczytu na Wielki Szyszak. Są one na pewno najpiękniejszym miejscem na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, a ich wartości przyrodniczej przecenić nie możemy. Objęte ochroną jako rezerwat ścisły znane są z niespotykanych gatunków roślin 9całkiem przydatna strona, warto zajrzeć). To jedno z nielicznych miejsc, w jakim można się spotkać z okazami flory arktycznej. To tylko najważniejsze atrakcje, jakich w czasie pobytu w Karkonoszach pominąć nie można. Miejsc godnych uwagi jest znacznie więcej, a każdy ze szlaków prowadzący przez te góry jest w stanie się poszczycić zjawiskowym urokiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*