Czynny zimowy wypoczynek nie tylko w Tatrach

Wbrew pozorom sporty zimowe możemy uprawiać (jeśli o chodzi o Polskę) nie tylko w Zakopanem, w Szczyrku czy w Wiśle (zwłaszcza ta ostania miejscowość jest znana przez nasze sukcesy w skokach narciarskich). Sporty takie warto uprawiać również w innych, nie mniej atrakcyjnych lokalizacjach, których zazwyczaj nie bierzemy pod uwagę gdy planujemy zimowy wyjazd na narty.

Noclegi w górach

Autor: Els
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszyscy wiedzą że okolice Dusznik­ – Zdroju to znakomite obszary do uprawiania – nieco niedocenianej dyscypliny – narciarstwa biegowego. Nie są one co prawda tak widowiskowe jak skoki narciarskie, jednakże mają swoich sympatyków. Jeśli zdecydujemy się na nieoczywiste rozwiązanie i wpiszemy w przeglądarce frazę: kwatery (sprawdź – kwatery pracownicze warszawa białołęka) Zieleniec, wtedy będziemy mogli korzystać z rozlicznych uroków Dolnego Śląska, i z jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w tym regionie. Tym z nas którzy mają chęci do rywalizacji i dobrą kondycje, sugeruje uczestnictwo w biegu narciarskim masowym, tak zwanym Biegu Piastów. To najstarsza impreza rekreacyjna w tej dyscyplinie sportowej. Organizatorzy zadbali o dużą ilość tras o zróżnicowanym szczeblu trudności, zatem świetnie bawić się będą zawodowi sportowcy, jak też troszczące się o zdrowie rodziny.

domek - Bieszczady

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Rodziny z dziećmi będą zapewne poszukiwać wygodnej oraz usytuowanej niedaleko wyciągu kwatery Zieleniec oferuje ich sporą ilość. Można tam znaleźć klasyczne pensjonaty żywcem wyjęte z poprzedniego stulecia, albo też popularne ostatnimi czasy gospodarstwa agroturystyczne, gdzie to mieszczanie mogą chociaż na chwilę zaznać wiejskiego życia, bez wysiłku i tych wszelkich – niezbyt atrakcyjnych – robót gospodarskich jak czyszczenie obory, wczesne wstawanie aby karmić zwierzęta, itd. (tenże trend przywodzi na myśl modernistyczne zachwyty nad wsią).

Z kwater w Zieleńcu warto skorzystać także w lecie, zwłaszcza że miejscowy klimat jest niepowtarzalny i przypomina klimat w Alpach. Nic więc dziwnego że w Kotlinie Kłodzkiej od dawien lokowane były kurorty popularne kiedyś w całej Europie. Stąd też dziś możemy dla przykładu w Dusznikach – Zdroju zachwycać się perłami architektury, lub napawać się cudnym parkiem w stylu angielskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*