Wspólny czas – dla brzdąca identycznie ważny jak poczucie bezpieczeństwa

W niejednym dziecięcym pokoju możemy dostrzec, jak wiele dzisiaj dzieci mają zabawek.
Co chwilę pojawia się idea na to, czym nowym mogłyby się bawić nasze brzdące.

rower

Źródło: pixabay.com
Z obserwacji jednakże dobrze wiemy, iż gros zabawek zajmuje brzdące wyłącznie na krótki czas. Kiedy zbliżają się urodzinki, Dzień Dziecka bądź inny istotny do świętowania moment, opiekunowie zastanawiają się, jaki podarek będzie trafiony, a więc wniesie w życie młodej osoby jakąś wartość, sprawi radość, a równolegle nie będzie kolejną zabawką na pięć minut? A gdyby tak darować maluchom w podarku swój czas?
Czas bezspornie jest jednym z naszych cenniejszych zasobów, bez ustanku nam go brak, dokądś gnamy, a niektóre ważne kwestie odraczamy na później. Mamy sporo ról, funkcji, zainteresowań a także innych obowiązków. Zachęcamy, aby zatrzymać się na moment po czym spokojnie spojrzeć na codzienne wybory oraz ich konsekwencje w krótszej jak też dłuższej perspektywie.

Podoba Ci się prezentowany tekst? Zatem odsyłam do witryny (https://www.astorhotel.pl/kulinaria/przyjecia-okolicznosciowe/) – tam znajdziesz interesujące dane, które są omówieniem opisywanego zagadnienia.

W rodzinnym życiu nie idzie tylko o liczbę razem spędzonych godzin, acz o to, co w owym czasie czynimy, co prócz tego moglibyśmy wykonać w przyszłości, a także o to, czy na pewno jest to nasz razem spędzony czas. Idei na wspólną zabawę rodziciela oraz potomka może być faktycznie mnóstwo. To rodzice wiedzą znakomicie, jaka wspólna aktywność znakomicie odpowiada upodobaniom ich i ich dzieci.

Może to być na przykład wspólne wyjście na rower, na łyżwy, czy gra w piłkę. Możliwych działalności jest naprawdę ogrom! Gdy pogoda nie dopisuje, może być to wspólne czytanie lektur, wspólne pisanie bajek, rysowanie, itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*