Zimą jest najlepszy moment, by uciec gdzieś, gdzie będzie ciepło — powinniśmy lecieć na Cypr?

Duża część Polaków nie lubi zimy. Marzą wówczas o wakacjach. A gdyby tak lato nastało wcześniej aniżeli normalnie?
Wyjazd do ciepłego miejsca w środku polskiej zimy to najlepszy pomysł.

wodospad - Bieszczady

Autor: Pawel
Źródło: http://www.flickr.com
Larnaka

Autor: __Samir_
Źródło: http://www.flickr.com
W szczególności dla tych, którzy nie lubią śniegu oraz braku słońca. Aby nie czekać na wakacje w Polsce, powinniśmy wybrać się choćby na Cypr. Temperatury zimą są tam bardzo fajne.

Nie ociągaj się – jeśli masz ochotę otrzymać ekstra wiadomości na ten temat, bądź świadom tego, że bezpłatne wejście na nasz link w ogóle nie obciąży Cię finansowo.

Nie będzie nazbyt gorąco, ale będziemy mogli cieszyć się słońcem. Na przykład Larnaka jest takim miastem na wyspie, do którego latają bezpośrednio samoloty z naszego państwa. To wielki plus, ponieważ przesiadki z reguły męczą. W szczególności jeśli lecimy z smykami. Larnaka nie jest stolicą kraju, ale za to miasto posiada wiele do zaoferowania. Jego historia sięga nawet XII wieku p.n.e. Możemy tam odwiedzić starą cerkiew św. Łazarza, fort obronny postawiony przez Turków i stary meczet. Jeżeli stwierdzimy, że zwiedziliśmy w mieście wszystko i ciekawi nas, co jest dalej, to powinniśmy udać się również do stolicy — Nikozji. Jest ona podzielona na dwie części. W środku miasta biegnie granica. Po jej przekroczeniu można poznać turecką część miasta. Powinniśmy mieć oczywiście paszport, ale nie musimy załatwiać wiz. Po tureckiej stronie warto zjeść pyszny obiad. Zachwycą nas tamtejsze smaki oraz zapachy. Warto wybrać się także na zachodnią część wyspy.

Pafos jest pięknym i starym miastem, gdzie można zwiedzić zamek i Grobowce Królewskie. Oczywiście nie możemy też pominąć relaksu na cudnych cypryjskich plażach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*