Szczególne sytuacje związane z podróżami samolotem i ich skutki

Przemieszczanie się samolotem na dzień dzisiejszy jest całkiem powszechnym sposobem podróżowania. Użytkownicy docenili w pierwszej kolejności opcję błyskawicznego podróżowania w porównaniu na przykład do poruszania się po lądzie. Jest to także metoda stosunkowo wygodna, w zależności od klasy i linii lotniczych, jakie są wybierane. Oprócz tego coraz większa liczba ludzi aktualnie przełamuje swój lęk przed oderwaniem się od ziemi i podejmuje decyzję o podróżowaniu w ten sposób, również z uwagi na malejące koszty biletów lotniczych.

przeczytaj więcej na stronie www

Autor: Roel Hemkes
Źródło: http://www.flickr.com
Jak we wszystkich sposobach przemieszczania się bywa, tak także w podróżowaniu samolotem zdarzają się różnorodne przeszkody. Transport lotniczy zależy bowiem w bardzo dużym stopniu przykładowo od panującej w danym momencie pogody. Tego z kolei nigdy nie można do końca przepowiedzieć, toteż zdarzają się opóźnienia startu, niejednokrotnie trwające godzinami, a część lotów się odwołuje.

W groźnych okolicznościach
Zmiana dotycząca planowanego lotu samolotu może nastąpić nie tylko z przyczyn wiążących się z pogodą. Zdarza się to też ze względu na niepokojące doniesienia, na przykład o zagrożeniu terrorystycznym. Świetnym przykładem takiej sytuacji jest zamach w Nowym Jorku z 11 września 2001 roku. W tym dniu po otrzymaniu doniesień o zamachu i zagrożeniu ze strony terrorystów wiele lotów odwołano, te z kolei, które właśnie się odbywały, zakończyły się w innych miejscowościach niż było w planach. Pasażerowie takich samolotów z uwagi na niedogodności związane z tą sytuacją mieli prawo w późniejszym czasie starać się o zadośćuczynienie (dowiedz się więcej na stronie firmy Sky Legal).

Poczekalnia na lotnisku

Autor: Clay Gilliland
Źródło: http://www.flickr.com

Otrzymywanie odszkodowań za zmiany w planach
W zasadzie za każdą zmianę w planowym locie klient ma prawo obsługa prawna firm Kraków wnosić o zadośćuczynienie. Działają nawet specjalne firmy zajmujące się pośrednictwem w tych staraniach. Wysokość ewentualnego odszkodowania zależy od dużej liczby czynników, podstawowym z nich jest długość zmienionego lotu. Jeśli chodzi przykładowo o odwołany lot odszkodowanie będzie większe niż w przypadku zmian w godzinie startu. Możliwości otrzymania i kwoty odszkodowań są także różne w zależności od linii lotniczych. Za każdym razem jednak dobrze jest walczyć o takie zadośćuczynienie, w szczególności w przypadku dużych odstępstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*