Na spływie kajakowym

Może w Polsce nie posiadamy upalnego lata, ciepłego morza czy nowoczesnych stoków narciarskich, ale za to mamy cudowne rzeki! Jeśli więc lubimy aktywny wypoczynek, mamy zamiar odpocząć, oderwać myśli od codziennych zmartwień, poczuć się wolnym i jednocześnie odreagować stres – wybierzmy wczasy w kajaku.

Spływy kajakowe to niezapomniana i cudowna zabawa gdyż przemieszczamy się z miejsca na miejsce. Miejsce noclegowe? Zależy od wyobraźni i zasobności portfela. Każdego dnia musimy spakować ekwipunek, wpakować plecaki turystyczne w kajaki a następnie płynąć w nowe miejsce. Na mecie czeka nas wielka niespodzianka ponieważ miejsce noclegowe wybiera się z różnych powodów. Czasem jest to mały domek w lesie, innego dnia pole namiotowe w urokliwym lesie. Na co warto zwrócić uwagę przed wyjazdem?.

Zobacz więcej

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Sprzęt mamy możliwość wypożyczyć tudzież nabyć własny. Problem jaki ma miejscena jakich rzekach będzie wykorzystywany. W sprzedaży znajdziemy długa listę kajaków podzielonych na właściwe kategorie. Znajdziemy więc sprzęt do podróżowania na rzekach nizinnych jak i tych trudniejszych.
Dużym powodzeniem cieszy się obecnie kajak pneumatyczny, czyli dmuchany – stosowany do rekreacji na rzekach i jeziorach – wypożyczanie kajaków. Dlaczego warto zwrócić uwagę na ten model kajaków? Tutaj szczególnie stawiamy na mobilność. Jesteśmy w stanie zmieścić go do bagażnika, bez problemów przenieść na odpowiednich szelkach nad brzeg i napełnić powietrzem w krótkim czasie. Kolejny plus to stabilność. Biorąc pod uwagę jego wielkość zdecydowanie niełatwo jest w nim zaliczyć wywrotkę. Reasumując, kajak (kajak producent) pneumatyczny to najlepszy wybór na jeziora i rzeki nizinne, wolne od szybkiego nurtu i przeszkód w postaci przewróconych drzew i konarów.

Krutynia, Czarna Hańcza czy Pilica uznawane są za jedne z najciekawszych, najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Kajakowa wyprawa to dobry sposób, aby poznać Polskę. To możliwość obcowania ze wspaniałą przyrodą, atrakcją każdego regionu. Nawet największego mieszczucha oczarują bujne lasy, czyste wody rzek oraz podpływające do nas kaczki. Zaś omijanie przeszkód na trasie będzie wielką frajdą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*