Windsurfing – które miejsca Polski są dobre, aby uprawiać ten sport?

Chociaż wydawać by się mogło, że windsurfing nie jest dość popularny w naszym kraju, nie jest to wcale prawda, a coraz więcej ludzi decyduje się na taki rodzaj aktywności. To połączenie deski surfingowej z żaglem pozwala nie jedynie obcować z wodą, lecz także zachować kondycję oraz przekonać się o własnych umiejętnościach. Windsurfing dostarcza również duże dawki prawdziwej adrenaliny, co jest zdecydowanie ogromnym plusem tej dyscypliny.

windsurfing

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna, aby pływać dobrze, a dodatkowo wykonywać wszelkie techniki, należy się wyszkolić. W Polsce znajdziemy mnóstwo szkółek, dzięki którym można świetnie nauczyć się operować deską i żaglem.
Centralnym miejscem dla surferów jest co prawda polskie morze. W szczególności wyjazdy windsurfingowe organizowane są na Półwysep Helski, gdzie panują doskonałe warunki do aktywności tego typu. Warto jednak mieć świadomość, że tak naprawdę prawidłowe jest każde miejsce, w którym odnajdziemy wodę, słońce oraz oczywiście wiatr.

Jest to perfekcyjne rozwiązanie dla osób, które przykładowo chcą surfować w weekend, a morze leży zdecydowanie za daleko od ich miejsca zamieszkania. Tak naprawdę dobre warunki można spotkać w niemal całej Polsce. Hel ma ogromnie dużo plusów. Przede wszystkim jest tam bardzo dużo miejsca, a wiejący od strony zachodniej wiatr ułatwia zabawę. Należy jednak pamiętać, że świetne warunki powodują także tłumy ludzi. Jeżeli chcemy uczyć się w spokoju, warto wybrać inny obszar. Kiedy chcemy pozostać nad morzem i przy okazji wakacji (zobacz propozycje biura podróży coral travel) uczyć się żeglowania na desce, dobrym miejscem stanie się Pomorze Zachodnie. Co oczywiste nie każdy lubi morski klimat. Dla takich osób idealne będzie Pojezierze Mazurskie oraz inne jeziora w Polsce. Warto jednak mieć świadomość, że fale na takich akwenach mogą być znacznie mniejsze, w związku z tym to miejsca lepsze dla początkujących. Przy dobieraniu odpowiedniego miejsca warto również wziąć pod uwagę brzeg, gdzie będziemy spędzać czas poza sportem.

fale

Autor: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com

Świetnie widać, że aby uprawiać windsurfing nie trzeba jechać nad morze i nierzadko przejeżdżać cały kraj. Idealnych miejsce jest bardzo dużo. Najistotniejsze jest dostosowanie miejsca do swoich umiejętności. Aktualnie niemalże wszystkie oferty znajdziemy bezproblemowo online, dlatego też naprawdę warto oglądać dostępne strony. W dodatku funkcjonują również strony tematyczne, przy pomocą których nie tylko upewnimy się gdzie pojechać, lecz także co koniecznie ze sobą zabrać. Śledzenie wszelkich aktualności na pewno pomoże nam w dokładnym zaplanowaniu urlopu. Oprócz tego mamy możliwość zapoznania się z opiniami innych odwiedzających i spojrzenia z ich punktu widzenia. Oczywiście nierzadko oceny są powodowane osobistymi względami, więc jeżeli bardzo chcemy gdzieś się wybrać i czujemy, że to jest odpowiednie miejsce, warto je odwiedzić mimo wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*