Co może zaoferować stolica Dolnego Śląska, jakie atrakcje mogą czekać na nas w dolnośląskiej stolicy?

Z jakiego typu atrakcjami kojarzy nam się jest Wrocław? Miasto to widowiskowe ZOO a także starówka, która –zupełnie jak znana Panorama Racławicka – jest bardzo ważnym punktem w programie każdej wycieczki po tym mieście. Stolica Dolnego Śląska, to jednak nie tylko zabytki.

Panorama Wrocławia

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
Stare Miasto zachwyca barwnymi kamienicami i dostojnymi świątyniami. W gronie ważnych obiektów znajduje się też gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, którego najdoskonalszą wizytówką stała się barokowa aula. To bardzo znana aula na aktualnych ziemiach polskich a także miejsce, którego w czasie podróży po Wrocławiu nie można pominąć. Dlaczego jest to miejsce tak ważne?

Aula Leopoldina to nie tylko zachwycające wnętrze, jakim ma szansę się pochwalić Wrocław. To również jeden z najciekawszych przykładów sztuki barokowej w Polsce, tak wiec turyści chętnie mogą korzystać z szansy zwiedzenia tego obiektu. To wspaniałe wnętrze budowano w latach 1728-1732, a jego wnętrze bogate w komplet ciekawych zdobień jest dziełem wspaniałych artystów tej epoki. Każdy, kto ma okazje zajrzeć do tej sali, będzie mógł podizwiać wyjątkowe dekoracje stiukowe oraz niezwykłą kolekcję przepięknych fresków oraz rzeźb.

Chcielibyśmy oddać w Twoje ręce następny nasz wpis – myślimy, że będzie Ci się podobał. Aby go obejrzeć, naciśnij link tu… i gotowe.

To dzięki nim Aula Leopoldinajest tak ważnym miejscem nie tylko dla zwiedzających, ale i dla wrocławskich studentów.

Rynek wrocławski

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
To reprezentacyjne miejsce jest rozpoznawalne dzięki ważnym wydarzeniom związanym z Uniwersytetem – placówką, jaką Wrocław zachęca wielu młodych i utalentowanych ludzi z całego kraju. I chociaż wciąż miejsce to ma służyć przede wszystkim uczelni, każdy z nas podczas podróży po stolicy Dolnego Śląska ma okazję tę zjawiskową salę zwiedzić. Jak wspomniane zostało na samym wstępie, Wrocław to jednak nie tylko bogata historia i zabytki, to również rozwijające się prężnie miasto i aktualne rozrywki, w którym można kupić pralka BEKO WMX 81243 PL PTLMB2 w ceneolokalnie.pl.

Zakupy we Wrocławiu są coraz popularniejsze, ponieważ niezwykle bogata baza handlowa gwarantuje ogromną ilość możliwości zakupu dowiedz się więcej. Galerie handlowe, supermarkety, ale także urocze sklepiki w centrum miasta, to zdecydowanie oferta dla każdego, kto poszukuje nie tylko śladów historii, ale pragnąłby także poczuć, jakim rytmem pulsuje współczesne, duże i nowoczesne miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*