Jakie kraje warto odwiedzić na Wschodzie?

Większość mieszkańców naszego kraju na urlopy jedzie w zachodnie bądź południowe regiony Europy. Ciężko pojąć, z jakiego powodu taką małą popularnością cechują się takie kraje jak Ukraina. Państwa za wschodnią granicą oferują masę niezapomnianych atrakcji.

Najbliżej udać się na Ukrainę. Koniecznym punktem dla każdego przyjezdnego jest urokliwy Lwów, sławne miasto, które kiedyś należało do naszego kraju i było jednym z większych centrów kulturowych i naukowych. Przed początkiem zawodów piłkarskich w 2012 roku Lwów został skrupulatnie odświeżony, dlatego dziś prezentuje się naprawdę rewelacyjnie. Następnym miejscem, które należy wizytować, jest stolica państwa – Kijów. To olbrzymia metropolia, znajdująca się nad szerokim i dostojnym Dnieprem. W stolicy najważniejszą atrakcją jest reprezentacyjny deptak, który prowadzi do Majdanu Niezależności, miejsca, na którym w 2004 trwały słynne protesty mieszkańców Ukrainy.

wycieczka do Moskwy

Autor: Ana Paula Hirama
Źródło: http://www.flickr.com

W Rosji obligatoryjne do zwiedzenia są dwa miasta – Moskwa oraz Petersburg. Nie mamy tu tyle miejsca, by dokładnie wymienić wszelkie warte uwagi miejsca w tych ośrodkach miejskich, więc nakłaniamy do sięgnięcia po przewodnik, w którym są one szczegółowo opisane.To, o czym nie wolno zapominać, o ile organizujesz trasę do Rosji, to oczywiście legalny pobyt w polsce do Rosji (). Musisz je załatwić na wiele dni przed podróżą. Wszelkie konieczne wiadomości odszukasz na portalach internetowych rosyjskich placówek dyplomatycznych i krajowego MSZ. Wizy na Białoruś też obowiązują i otrzymać je jest trudniej, gdyż kraj ten odznacza się autorytarnym reżimem (więcej w tym temacie: ). Dobrą wiadomością jest to, że jadąc na Ukrainę nie musimy załatwiać żadnych formalności – potrzebny jest wyłącznie ważny paszport.

Oferty wycieczek do Królewca najprościej jest odszukać w gdańskich firmach przewozowych. Obowiązującą ofertę takich przedsiębiorstw sprawdzisz, gdy do wyszukiwarki internetowej wstawisz słowa „biuro podróży Gdańsk”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*