Startują urlopy, a więc okres wyjazdów – podczas pakowania się nie zapominaj o apteczce

Startują urlopy, a więc czas wyjazdów. Pakując bagaże i przygotowując samochód do trasy, nie należy zapominać o apteczce. Jej posiadanie może kiedyś nam lub innym ludziom ocalić życie.

Mimo że w naszym kraju nie ma prawnej konieczności umieszczania apteczki w aucie, przed udaniem się w trasę koniecznie apteczki wysyłka części samochodowych to podstawa wyposażenia.

Apteczka samochodowa

Źródło: czarmed.pl

Apteczka samochodowa powinna zmieścić kompresy gazowe, opatrunki, jodynę lub wodę utlenioną, bandaże i opaski uciskowe. Można dorzucić jeszcze przewodnik pomocy przedmedycznej, koc termoizolacyjny i defibrylator aed. Nie są niezbędne np. młotki neurologiczne, lampy medyczne czy inny szpitalny sprzęt. Wszystkie rzeczy są do zakupienia z łatwością w aptekach.

Apteczka turystyczna dla podróżujących na własnych nogach generalnie ma zbliżony skład do apteczki (niedrogie apteczki w czarmed) w aucie. Bez zastanowienia trzeba zostawić na nią za każdym razem trochę przestrzeni w bagażu.

Oprócz wizyty w aptece, opłaca się dać sobie nieco czasu na naukę bardzo ważnego zagadnienia, jakim jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Wiedza, która kiedyś potrafi ocalić życie, jest nietrudno do znalezienia w Internecie i broszurach z instrukcjami. Jeżeli nie mieliśmy lekcji PO w liceum, lub mało z nich już pamiętamy, rekomenduję wybrać się na darmowy kurs prowadzony często z przy różnych okazjach przez ratowników medycznych.

Nauczymy się zasad resuscytacji krążeniowo-oddechowej i poćwiczymy ją na szkoleniowych figurach, znanych jako fantomy (manekiny do ćwiczeń resuscytacyjnych). Nauczymy się również jak używać wszystkie przedmioty z apteczki, w tym defibrylator aed i opatrunki. Nie zapomnijcie, oddanie paru godzin czasu i kilkunastu złotych w aptece potrafi ocalić życie!

A po wyczerpującym dniu po wycieczce w góry czy spędzonym czasie w aucie, wykorzystaj aparaty do masażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*